Denmark Championship 2024

Aarhus

Classification Individual
Final

01/06/2024 18:30 01:30:00  500 


# Name Origin Country Time
1
1
Denmark
Iris Bakker
Aarhus (Midtjylland)
Aarhus (Midtjylland) Denmark
00:49:43
-
-
2
2
Germany
Klara Wesselkamp
Kopenhagen (Hovedstaden)
Kopenhagen (Hovedstaden) Germany
00:50:10
+ 27'' ( at 27'')
+ 27''
at 27''
3
3
Denmark
Astrid Roesen Abildgaard
Copenhagen (Denmark)
Copenhagen (Denmark) Denmark
00:52:04
+1' 54'' ( at 2' 21'')
+1' 54''
at 2' 21''
4
4
Denmark
Olivia Waltz
Copenhagen (Hovedstaden)
Copenhagen (Hovedstaden) Denmark
00:54:02
+1' 58'' ( at 4' 19'')
+1' 58''
at 4' 19''
5
5
Denmark
Jesper Sørensen
Skjern (Denmarl)
Skjern (Denmarl) Denmark
00:54:16
+ 14'' ( at 4' 33'')
+ 14''
at 4' 33''
6
6
Denmark
Maiken Sørensen
Hvidovre
Hvidovre Denmark
00:55:09
+ 53'' ( at 5' 26'')
+ 53''
at 5' 26''
7
7
Denmark
Marianne Grønkjær Sørensen
Skibby (Hovedstaden)
Skibby (Hovedstaden) Denmark
00:57:14
+2' 05' ( at 7' 31'')
+2' 05'
at 7' 31''
8
8
Denmark
Sofie Juel Andersen
Aarhus (Midtjylland)
Aarhus (Midtjylland) Denmark
00:57:24
+ 10'' ( at 7' 41'')
+ 10''
at 7' 41''
9
9
Denmark
Amanda Hald
Sommersted (Syddanmark)
Sommersted (Syddanmark) Denmark
00:57:25
+ 01' ( at 7' 42'')
+ 01'
at 7' 42''
10
10
Denmark
Natascha Lysgaard
Glostrup (Hovedstaden)
Glostrup (Hovedstaden) Denmark
00:58:08
+ 43'' ( at 8' 25'')
+ 43''
at 8' 25''
11
11
Denmark
Katja Rasmussen
Brønshøj (Danmark)
Brønshøj (Danmark) Denmark
01:00:03
+1' 55'' ( at 10' 20'')
+1' 55''
at 10' 20''
12
12
Finland
Emilia Liberman
Espoo (Uusimaa)
Espoo (Uusimaa) Finland
01:00:43
+ 40'' ( at 11' 00')
+ 40''
at 11' 00'
13
13
Denmark
Katrine Damkier
Odense S (Fyn)
Odense S (Fyn) Denmark
01:02:23
+1' 40'' ( at 12' 40'')
+1' 40''
at 12' 40''
14
14
Denmark
Nina Gebhard
Vinderup (Danmark)
Vinderup (Danmark) Denmark
01:02:57
+ 34'' ( at 13' 14'')
+ 34''
at 13' 14''
15
15
Denmark
Nicole Malanowicz
København (Hovedstaden)
København (Hovedstaden) Denmark
01:03:18
+ 21'' ( at 13' 35'')
+ 21''
at 13' 35''
16
16
Denmark
Henriette Martinussen
Løgumkloster (Dk)
Løgumkloster (Dk) Denmark
01:04:24
+1' 06' ( at 14' 41'')
+1' 06'
at 14' 41''
17
17
Germany
Stephanie Kipp
Bremen
Bremen Germany
01:04:25
+ 01' ( at 14' 42'')
+ 01'
at 14' 42''
18
18
Denmark
Andrea Engholm
København
København Denmark
01:04:53
+ 28'' ( at 15' 10'')
+ 28''
at 15' 10''
19
19
Sweden
Emma Jacobsson
Malmö (Skåne)
Malmö (Skåne) Sweden
01:05:59
+1' 06' ( at 16' 16'')
+1' 06'
at 16' 16''
20
20
Denmark
Maaike Schregardus
Klovborg (Jylland)
Klovborg (Jylland) Denmark
01:07:15
+1' 16'' ( at 17' 32'')
+1' 16''
at 17' 32''
21
21
Denmark
Nana Strandby Lambert
Sdr. Bjert (Syddanmark)
Sdr. Bjert (Syddanmark) Denmark
01:07:18
+ 03' ( at 17' 35'')
+ 03'
at 17' 35''
22
22
Denmark
Alma Sigrid Hansen
Bagsværd (Denmark)
Bagsværd (Denmark) Denmark
01:07:20
+ 02' ( at 17' 37'')
+ 02'
at 17' 37''
23
23
Denmark
Lisa Nielsen
Herning (Jutland)
Herning (Jutland) Denmark
01:09:03
+1' 43'' ( at 19' 20'')
+1' 43''
at 19' 20''
24
24
Denmark
Marianne Bomberg Nørgaard
Løgumkloster (Syddanmark)
Løgumkloster (Syddanmark) Denmark
01:10:09
+1' 06' ( at 20' 26'')
+1' 06'
at 20' 26''
25
25
Denmark
Laura Henriksen
Aarhus (Danmark)
Aarhus (Danmark) Denmark
01:11:02
+ 53'' ( at 21' 19'')
+ 53''
at 21' 19''
26
26
Denmark
Tanja Weihrauch
Aarhus (Midtjylland)
Aarhus (Midtjylland) Denmark
01:12:13
+1' 11'' ( at 22' 30'')
+1' 11''
at 22' 30''
27
27
Denmark
Julie Søndergaard Madsen
Odense (Syddanmark)
Odense (Syddanmark) Denmark
01:12:19
+ 06' ( at 22' 36'')
+ 06'
at 22' 36''
28
28
Denmark
Natasha Kristensen
Randers Nv (Midtjylland)
Randers Nv (Midtjylland) Denmark
01:12:57
+ 38'' ( at 23' 14'')
+ 38''
at 23' 14''
29
29
Denmark
Peter Rasmussen
Tåstrup (Sjælland)
Tåstrup (Sjælland) Denmark
01:13:54
+ 57'' ( at 24' 11'')
+ 57''
at 24' 11''
30
30
Denmark
Kristina Luy Ken Lund
Østbirk (Jylland)
Østbirk (Jylland) Denmark
01:14:59
+1' 05' ( at 25' 16'')
+1' 05'
at 25' 16''
31
31
Poland
Magdalena Mazur-Pasoń
Warsaw (Mazovia)
Warsaw (Mazovia) Poland
01:15:03
+ 04' ( at 25' 20'')
+ 04'
at 25' 20''
32
32
Denmark
Mette Theilgaard
Fredericia (Syddanmark)
Fredericia (Syddanmark) Denmark
01:15:21
+ 18'' ( at 25' 38'')
+ 18''
at 25' 38''
33
33
Denmark
Mette Nielsen
København (Hovedstaden)
København (Hovedstaden) Denmark
01:15:48
+ 27'' ( at 26' 05')
+ 27''
at 26' 05'
34
34
Denmark
Anna Pagh Nebel
Aarhus (Region Midt)
Aarhus (Region Midt) Denmark
01:16:07
+ 19'' ( at 26' 24'')
+ 19''
at 26' 24''
35
35
Denmark
Sara Marthedal Jørgensen
København Nv (København)
København Nv (København) Denmark
01:16:18
+ 11'' ( at 26' 35'')
+ 11''
at 26' 35''
36
36
Denmark
Katrine Dietrich
Fredensborg (Nordsjælland)
Fredensborg (Nordsjælland) Denmark
01:17:05
+ 47'' ( at 27' 22'')
+ 47''
at 27' 22''
37
37
Denmark
Malene Askholm
Silkeborg
Silkeborg Denmark
01:18:41
+1' 36'' ( at 28' 58'')
+1' 36''
at 28' 58''
38
38
Denmark
Christina Popp Hansen
Give (Syddanmark)
Give (Syddanmark) Denmark
01:18:44
+ 03' ( at 29' 01')
+ 03'
at 29' 01'
39
39
Denmark
Ane Kirk Gulmann
Højbjerg (Aarhus)
Højbjerg (Aarhus) Denmark
01:18:59
+ 15'' ( at 29' 16'')
+ 15''
at 29' 16''
40
40
Denmark
Randi Martinussen
Grenaa (Jutland)
Grenaa (Jutland) Denmark
01:19:18
+ 19'' ( at 29' 35'')
+ 19''
at 29' 35''
41
41
Denmark
Svend Erik Sommer Olsen
Aarhus (Dk)
Aarhus (Dk) Denmark
01:20:12
+ 54'' ( at 30' 29'')
+ 54''
at 30' 29''
42
42
Denmark
Morten Engholt
Aarhus C (Jylland)
Aarhus C (Jylland) Denmark
01:21:10
+ 58'' ( at 31' 27'')
+ 58''
at 31' 27''
43
43
Denmark
Carina Lütken
Søborg (Copenhagen)
Søborg (Copenhagen) Denmark
01:22:06
+ 56'' ( at 32' 23'')
+ 56''
at 32' 23''
44
44
Denmark
Camilla Breinholt Sejling
Kolding (Syddanmark)
Kolding (Syddanmark) Denmark
01:23:35
+1' 29'' ( at 33' 52'')
+1' 29''
at 33' 52''
45
45
Germany
Daniel Holletzek
Hillerød (Sjælland)
Hillerød (Sjælland) Germany
01:23:57
+ 22'' ( at 34' 14'')
+ 22''
at 34' 14''
46
46
Denmark
Belinda Lauesen
Ølstykke (Denmark)
Ølstykke (Denmark) Denmark
01:23:58
+ 01' ( at 34' 15'')
+ 01'
at 34' 15''
47
47
Denmark
Cecilie Krebs Johansen
Hvalsø
Hvalsø Denmark
01:25:56
+1' 58'' ( at 36' 13'')
+1' 58''
at 36' 13''
48
48
Denmark
Dorthe Krog Andersen
Ry (Jylland)
Ry (Jylland) Denmark
01:27:09
+1' 13'' ( at 37' 26'')
+1' 13''
at 37' 26''
49
49
Czech Republic
Vi Thanh Pham
Smørum (Sjælland)
Smørum (Sjælland) Czech Republic
494 Pieces
 
 
50
50
Denmark
Nikoline Munksgaard-Ottosen
Aarhus V
Aarhus V Denmark
471 Pieces
 
 
51
51
Denmark
Marianne Østergaard Jensen
Solbjerg (Aarhus)
Solbjerg (Aarhus) Denmark
459 Pieces
 
 
52
52
Denmark
Jonas Steno Olsen
Aarhus (Midtjylland)
Aarhus (Midtjylland) Denmark
444 Pieces
 
 
53
53
Denmark
Bibi Zama Crowe
Copenhagen
Copenhagen Denmark
398 Pieces
 
 
54
54
Denmark
Lisa Christensen
Højer (Tønder)
Højer (Tønder) Denmark
382 Pieces